Child pages
  • Bulut Santralinize yeni dahili nasıl eklersiniz? [FreePBX]
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Günümüz dünyasında artık iletişimin büyük bir bölümü internet üzerinden yapılmaktadır .Bunun sonucunda internet üzerinden yapılan iletişimde teknolojik gelişmeler yaşanmıştır. Gelişmerlerden en önemlilerinden biri VoIp'tir. VoIp'in açılımı "Voice Over Internet Protocol"dür. VoIp, ses paketlerinin internet üzerinden aktarması sayesinde kullanıcıya büyük rahatlıklar yaratmıştır. Kullanıcı alacağı bir pbx sistemi ile VoIp dünyasına girmiş olur. Plusclouds olarak biz bu sistemleri bulut adını verdiğimiz yapı ile internet sunucularına taşımış oluyoruz. Santral de kullanıcı belirlemek zor bir işlem değil.

Santralinize yeni bir kullanıcı eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 Dahili ekleme menüsüne giriş yapın

İlk önce Bulut Santral arayüzüne giriş yapmanız gerekir. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra üst menüde " Applications " menüsünün alt menülerinden "Extensions"  linkine tıklamanız gerekmektedir.

 

 

Yeni Dahili ekleyin

Karşınıza gelen sayfada Device seçeneğini "Generic SIP Device" seçip, kırmızı çerçeveye alınmış "Submit" butonuna tıklamalısınız.

 

 

Dahiliye isim verin

Karşınıza aşağıdaki gibi bir kayıt formu gelecek. Dahili ayarlarınızı aşağıdaki sayfaya göre doldurmalısınız. Doldurduktan sonra en altta kırmızı çerçeveye alınmış "Submit" butonuna basmanız gerekmektedir.

 

Ayarları kaydedin

Dahili ayarlarınızı girdikten ve "Submit" butonuna bastıktan sonra aşağıdaki aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Yaptığınız ayarların uygulanması için bu ekranda kırmızı çerçeveye alınmış "Apply Configuration" yazısına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra sayfa yenilenecek ve yeni dahiliniz aktif hale gelmiş olacaktır.

Artık yeni dahilinizi görüşme yapmak veya çağrı karşılamak için kullanabilirsiniz.

 

 

  • No labels